AİLELERE EKONOMİK KATKI VE HUZUR VERECEK PROJELER

AİLELERE EKONOMİK KATKI VE HUZUR VERECEK PROJELERAK Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Nurullah Cahan, göreve geldiğinde istihdama yönelik ve sosyal çalışmalara ağırlık vereceğini belirtti. AK Parti Uşak İl Yönetim Kurulu Üyesi Ayşen Yüce’nin organize ettiği ve yaklaşık 600 kişinin katıldığı toplantıda konuşan Nurullah Cahan, “Bizim marka Uşak idealimi var ve bu noktada hem değerlerimizi yaşatacak, hem de vatandaşın gelir elde edeceği çalışmalara ağırlık vereceğiz. Sosyal belediyeciliği gerçek manada hayata geçireceğiz” dedi. Boşanmaların da önüne geçeceklerini kaydeden Nurullah Cahan, aile yaşam merkezlerinde aile danışmanlarının da görev yapacağını belirtti.
Bu haber 2014-02-25 00:36:31 eklendi.

HALKIN GELİR ELDE ETMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ

Uşak halkının temel beklentileri arasında iyi bir ekonomi olduğunu ifade eden Nurullah Cahan, kentte işsizliğin diğer illere göre daha düşük olduğunu belirterek, “Belediyenin sadece yol, su, kanalizasyon, park veya diğer hizmetleri yerine getirmesi yetmez. Göreve geldiğimizde bu konuyla ilgili bir dizi çalışmayı hayata geçireceğiz. Biz bütün vatandaşlarımızın hayatını idame ettirmesini sağlamakla mükellefiz. Kadınlarımıza evde tarhana ürettirip, belli bir standardı sağlayarak gelir elde etmelerini sağlayacağız. Aynı şekilde her eve halı tezgahı kurulacak. Uşak halısı çok önemli bir marka, fakat bugüne kadar istenen düzeyde tanıtılamadı. Yapılan projeler hep belli sınırlarda kaldı. Bizim dönemimizde evinde halı dokumak ve gelir elde etmek isteyen kadınlarımıza gün doğacak. Evlerde halı yapılacak ve belediye olarak bütün dünyaya Uşak halısını götüreceğiz. Kadınlarımız evlerini ihmal etmeden para kazanabilecek ve aile bütçesine destek olacak” dedi.

 

BOŞANMALARIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

Sosyal belediyeciliğin tam anlamıyla hayata geçmesinden yana olduklarını kaydeden Nurullah Cahan, her mahalleye kuracakları aile yaşam merkezlerinin, boşanma tehlikesiyle karşı karşıya olan çiftlere de umut olacağını belirtti. Toplumun temel yapı taşının aile olduğunu anlatan Nurullah Cahan, “Maalesef boşanmalar giderek artıyor. Bunun ekonomik, sosyal ve psikolojik nedenleri var. Gelişen teknoloji ve büyük ailelerin bölünmesi boşanmalarda ciddi bir etken. Boşanmaların sonunda geride üzgün ve biçare çocuklar kalıyor. Her çocuk anne ve babasını bir arada görmek ister. Yarınımız olan çocuklarımızı solgun ve üzgün görmemek için, boşanmaların önüne geçecek bir çalışmamız olacak. Her mahalleye kuracağımız aile yaşam merkezlerinde birer danışman görevlendireceğiz. Geçimsizlik yaşayan çiftlerimize yol gösterecek danışmanlarımız, yuvaların yıkılmaması için geceli-gündüzlü mesai yapacak” diye konuştu. Öte yandan Nurullah Cahan, kentle ilgili hazırladığı diğer projeleri de katılımcılara detaylarıyla anlattı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2019 UŞAK KENT HABER. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Tekno Haber
SPOR
Uşak Spor (Sportif)
Gençlik Spor
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Ali Erdoğan
Durmuş YILMAZ
Nuri USLU
Nurullah CAHAN
Mehmet Çakın
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Sanat Eğitim
Eğitim Portalı
İLÇELER
SİVASLI
KARAHALLI
EŞME
BANAZ
ULUBEY
GEDİZ
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Uşak Belediyesi
Uşak Valiliği
HİZMETLERİMİZ
Ücretsiz İlan Sitesi
uşak haber I uşak haber