UŞAK KÖYLERİNE, 2015 YATIRIMLARI BAŞLADI

İlimize bağlı tüm köylerde köy içi yolların yapımı ve köy meydanlarının düzenlenmesi amacıyla 2015 yılı çalışmaları başladı.
Bu haber 2015-05-07 20:27:31 eklendi.

İlimize bağlı tüm köylerde köy içi yolların yapımı ve köy meydanlarının düzenlenmesi amacıyla 2015 yılı çalışmaları başladı. Bu amaçla kilitli beton parke döşeme çalışmalarını gerçekleştirecek olan Uşak İl Özel İdaresi ihalesini yaptığı ve satın almasını tamamladığı kilitli beton parke ve dolgu malzemelerini köylere nakletmeye başladı.

Yol yapım çalışmalarının başlaması nedeniyle yürütülen faaliyetler hakkında bir açıklama yapan Vali Seddar Yavuz “2015 yılında rekor bir yatırımla toplam 467.200 m² kilitli beton parke döşemesi gerçekleştirecektir” dedi.

Vali Yavuz son yıllarda kırsal kesimde yaşam kalitesini yükseltilmesi yönünde çok kapsamlı yatırımların yapıldığını belirttiği açıklamasında “13 yıldan bu yana Hükümetimiz kırsal altyapının tamamlanması, köylerimizde yaşam kalitesinin yükseltilmesini sağlayacak fiziki altyapı hizmetlerine büyük kaynaklar ayrılmıştır.  İl Özel İdaremizin çalışmaları, Beldes ve Köydes projelerimizle beldelerimiz ve köylerimizde çok büyük gelişmeler kaydedilmiştir. Artık şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, ülke genelinde kentlerde hep birlikte gördüğümüz, hissettiğimiz ve yaşadığımız kalkınma ve gelişme hamlesi bugün köylerimize kadar uzanmıştır” 

Vali Yavuz yaklaşık 10 yıldır köylerde 800 bin metrekare beton parke yol döşemesi gerçekleştirilmişken sadece içinde bulunduğumuz 2015 yılında 500 bin metrekareye yakın beton parke yol yapımının gerçekleştirileceğini ifade ettiği açıklamasına şöyle devam etti:

“Türkiye’nin şehirlerinde ve köylerinde top yekûn bir kalkınma ve gelişme hamlesi yaşanıyor. İnsanımızın yaşadığı her yerde devletin sunduğu kaliteli hizmetler var artık. İlleri birbirine bağlayan duble yollar gibi köylerimizi birbirine, il ve ilçelerimize şehirlerimize bağlayan yollar da insanımızın kırsalda mağduriyet yaşamasına son vermiştir. Artık köylerde yaşamak mağduriyet ve mahrumiyet olmaktan çıkmıştır. İl Özel İdaremiz, Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz, Zafer Kalkınma Ajansımız, köylerimizi hizmet götürülme noktasında kendilerini ispat etmiş kurumlarımızdır. Büyük ve güçlü Türkiye’ye giden yolda, 2023 yılı hedeflerimizi bir bir gerçekleştirecek, köyünden şehrine büyük ve güçlü bir Türkiye için kalkınma ve gelişme hamlesini hep birlikte yaşayacağız.”


ETİKETLER : UŞAK KÖYLERİNE 2015 YATIRIMLARI BAŞLADI
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2019 UŞAK KENT HABER. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Tekno Haber
SPOR
Uşak Spor (Sportif)
Gençlik Spor
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Ali Erdoğan
Durmuş YILMAZ
Nuri USLU
Nurullah CAHAN
Mehmet Çakın
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Sanat Eğitim
Eğitim Portalı
İLÇELER
SİVASLI
KARAHALLI
EŞME
BANAZ
ULUBEY
GEDİZ
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Uşak Belediyesi
Uşak Valiliği
HİZMETLERİMİZ
Ücretsiz İlan Sitesi
uşak haber I uşak haber