VALİ YAVUZ, 8192 VATANDAŞIN İŞ TALEBİNE CEVAP VERİLDİ

İstihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yapmak üzere üç ayda bir toplanan Uşak İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı 3. olağan toplantısı Vali Seddar Yavuz başkanlığında gerçekleştirildi.
Bu haber 2015-07-22 15:32:26 eklendi.

İstihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulmasına, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif işgücü programlarının belirlenmesine, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yapmak üzere üç ayda bir toplanan Uşak İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı 3. olağan toplantısı Vali Seddar Yavuz başkanlığında gerçekleştirildi.

Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Vali Seddar Yavuz 2015 Ocak-Haziran döneminde 3740 kadın ve 4452 erkek olmak üzere toplam 8192 iş arayan vatandaşın İŞKUR’a müracaat ettiğini belirterek özel sektörden alınan 5077 açık iş talebine 2584 işsiz yerleştirildiğini kaydetti.

İstihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere Aktif İşgücü Programları uygulandığını dile getiren Vali Seddar Yavuz, "2015 Ocak – Haziran döneminde 1 istihdam garantili kurs ve 15 UMEM projesi kursu, 5 girişimcilik ve 2 engellilere yönelik olmak üzere 40 kurs açıldı. Bu kurslardan 639’i kadın ve 265’i erkek olmak üzere 904 kursiyer yararlandı. İŞKUR’un işsizlerin mesleki becerilerini geliştirmek üzere yoğun bir şekilde uyguladığı işbaşı eğitim programlarından 533ü kadın ve 412’si erkek olmak üzere toplam 945 katılımcı faydalandı.  2015 Ocak – Haziran döneminde bir işyerinde çalışırken, kendi istek ve kusuru dışında işini yitiren 2078 kişiye, uğradıkları gelir kayıplarını kısmen de olsa karşılamayı amaçlayan işsizlik ödeneği bağlandı" dedi.

Orman İşletme Müdürlüğü ile Toplum Yararına Program kapsamında yapılan protokol hakkında bilgi veren Vali Yavuz, “Yapılan protokol gereği Merkezde 500 kişi, Banaz ilçesinde 250 kişi, Eşme ilçesinde 100 kişi, Ulubey ilçesinde 50 kişi, Sivaslı ve Karahallı ilçelerinde 100 kişi olmak üzere toplam 1000 kişinin istihdam edileceği 6 ay süreli program devam etmektedir.” dedi. Toplantı Vali Seddar Yavuz’un açıklamalarının ardından basına kapalı gerçekleştirildi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2019 UŞAK KENT HABER. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Tekno Haber
SPOR
Uşak Spor (Sportif)
Gençlik Spor
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Ali Erdoğan
Durmuş YILMAZ
Nuri USLU
Nurullah CAHAN
Mehmet Çakın
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Sanat Eğitim
Eğitim Portalı
İLÇELER
SİVASLI
KARAHALLI
EŞME
BANAZ
ULUBEY
GEDİZ
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Uşak Belediyesi
Uşak Valiliği
HİZMETLERİMİZ
Ücretsiz İlan Sitesi
uşak haber I uşak haber