YAZILANLAR GERÇEKLEŞİYOR


Bu makale 2018-01-04 11:02:27 eklenmiş ve 2418 kez görüntülenmiştir.
Halil ŞAHİN Eğitimci- Yazar

Şu ABD’ye bir bakın. Verdiklerinin karşısında aslan kesiliyor, yedi başlı ejderha oluyor, pençeliyor, parçalıyor ve kanlarıyla besleniyor. Tüm öz kaynaklarına göz dikiyor.

AB denen şu güruha bakın. Almadan zırnık vermeme edasıyla bugüne değin ‘üyelik’ ayağıyla aldıklarının da hiçbir karşılığını vermiyor.

Tüm bunlara karşın ülkemizdeki bir avuç işbirlikçisi, elan geçerli gerekçe üretme çabalarını son umutla sürdürüyor.

Şimdi de Kıbrıs’tan askerini çek demekle kalmıyor; ‘rapor’ dedikleri bir paçavrayla, üyelik öncesinde Ermeni soykırımı’nı zorla tanıtma dayatması yanı sıra ‘Pontus ve Süryani Soykırımı’ uydurmacası, ‘Alevi ve Yezidi Hakları’ düzmeceleriyle resmen şantaj yapıyorlar.

Bu gib daha niceleri yaşandıktan sonra, geleceği görmek için kâhin olmak gerekmiyor. Bu güne değin yazdıklarımız, sırayla gerçekleşiyor.

Örneğin Irak’ı birkaç devlete ayıracaklar dedik. Kuzey Irak’ta Kürt Devleti her geçen gün yeni adımlar atıyor. Herkesin kafasında “Irak’ta huzuru sağlamanın yolu ülkeyi üç kesimli devletçiklere bölmek” düşüncesini yerleştirmek için, bölgede mezhep ve tarikat çatışmaları yaratılmak suretiyle, ‘İç Savaş’ bizzat işgal güçlerince körüklenerek günlük ölü sayısı 40-50 civarında tutuluyor.

Keza, Suriye’de de benzer oyunları sahneye koymaktalar. Elbette, kuklaları kukla oynatıcıları oynatacaktır. En son olarak başardıklarına bir bakalım.

Kuzey Irak’ta Irak bayrakları kaldırılarak, Kuzey Irak Kukla Devleti bayrakları asılmadı mı?

Irak Kukla Devleti Başkanı Talabani’nin sanki bir gücü varmış gibi, PKK’nin siyasal bir güç olarak tanımamızda sözüm ona aracılık ediyordu. Güya silah bırakmak için antlaşmaya hazırlarmış. Kiminle?

Siz böyle sapıklıklarla oyalanırken, öte yandan Barzani-Talabani bölgesine Kerkük petrollerini bırakmanın alt yapısı hazırlandılar. Sanki Türkiye’nin talebi olarak; orada Kürt baskılarından kaçmak zorunda kalanlara rağmen Türk kalmış gibi, Kerkük’te nüfus sayımı yaptırılmağa kalkışılıyor. Bir yandan da; Dünyanın gözünün içine baka baka, kukla devlet adına petrol ihraç etmek için çalışmalar yürütülüyor. Hem de salt İsrail üzerinden değil, Amerikan Kulu Partililer üzerinden Türkiye zorlanarak, Kerkük- Yumurtalık Petrol Boru Hattı’nın kullanılması plânlanıyor.

Ne acılı, ne zorlu günler yaşıyoruz hepiniz görüyorsunuz. Ama şehit aileleri de bir gerçeği görmeli!

Evlâtlarınız salt PKK’nı değil, AB ve ABD’nin de kurbanı olduğunu biliniz. Şehitler ölmez, vatan bölünmez, ama tam bağımsız bir ülkede boş yere asker öldüğü de görülmez…

Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK’ümüz ne de güzel söylemiş: Bir milletin oluşmasında din birliğinin etkili olduğunu söyleyenler vardır. Fakat biz, son günlerde ve gözümüzün önündeki Türk Ulusu tablosunda, bunun tam tersini görmekteyiz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2019 UŞAK KENT HABER. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Tekno Haber
SPOR
Uşak Spor (Sportif)
Gençlik Spor
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Ali Erdoğan
Durmuş YILMAZ
Nuri USLU
Nurullah CAHAN
Mehmet Çakın
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Sanat Eğitim
Eğitim Portalı
İLÇELER
SİVASLI
KARAHALLI
EŞME
BANAZ
ULUBEY
GEDİZ
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Uşak Belediyesi
Uşak Valiliği
HİZMETLERİMİZ
Ücretsiz İlan Sitesi
uşak haber I uşak haber