Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Uşak °C

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem ALFATLI Uşak’ta !

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem ALFATLI Uşak’ta !
REKLAM ALANI
29.12.2021
419
A+
A-

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem ALFATLI bir dizi program kapsamında Uşak’taydı.
Düzenlenen toplantıya BBP MKYK üyesi Uğur KARACA,BBP MKYK üyesi Altan Aras, BBP MDK üyesi Selahattin Çelt, BBP MKYK üyesi İsmail Hakkı BAKIR, BBP MKYK üyesi Kadir TAŞ, BBP Uşak İl Başkanı Erhan ŞAHİN, BBP Uşak Merkez İlçe Başkanı Mehmet KAHVECİ , Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve Uşak İl Başkanı Ali KARACA, Uşak Karma Deri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim KARAHALLI ve iş adamlarıyla birlikte basın mensupları katıldı.
Ekrem ALFATLI düzenlenen basın toplantısında;
Büyük Birlik Partisi olarak bundan yaklaşık iki ay önce Sayın Genel Başkanımız ve arkadaşlarımızla, yaklaşık 55 il 200 den fazla ilçeyi gezerek, ülkemizdeki vatandaşımızın sorunlarını, sanayicimizin, iş adamımızın, esnafımızın, çiftçimizin, dar gelirli vatandaşlarımızın sorunlarını alanda birebir tespit etmek suretiyle ekonomiyle ilgili çözüm önerilerimizi ilgililerle paylaştık. Alınması gereken tedbirleri ilgililere ifade ettik.

Büyük Birlik Partisi Başkanlık Divanı, Merkez Karar Kurulu üyeler olarak da, yaklaşık 15 gündür 81 vilayetimizi, Genel Başkan Yardımcılarımız ve Merkez Karar Kurulu üyelerimizle birlikte geziyoruz. Biz görev çerçevesinde Afyonkarahisar, İzmir, Manisa illerinin ardından güzel şehrimiz, cennet şehrimiz Uşak’tayız. Dolayısıyla burada Uşak’la ilgili, Uşak’taki vatandaşlarımızın, sanayicimizin, iş adamımızın sorunlarını dinleyeceğiz. Arkadaşlarımızla il divanımızı gerçekleştireceğiz. 81 ildeki arkadaşlarımızın topladıkları bilgileri perşembe günü Ankara’da yapacağımız toplantıda rapor oluşturarak bu gezilerimizi nihayete erdireceğiz. Ancak BBP bunu alanda periyodik olarak yapmaya devam edecek.
Türkiye pandemi sürecinden ciddi anlamda etkilendi. Çünkü bütün dünyanın etkilenmesiyle, döviz kurlarındaki aşırı oynaklık, manipilasyonlar, spekülasyonlar, provakasyonlar, müdahaleler vardır

Mesala ABD’de Euro’yu biriktiren insan yoktur. Avrupa’da dolar biriktiren insan yoktur. Bu bizim gibi maalesef üzülerek söylüyorum ki tasarruflarını ve birikimlerini eridiğini düşünen ki eridiği ortadadır, enflasyon ortadadır, hayat pahalılığı ortadır. İnsanlarımızın döviz bazında birikimlerini biriktirmesiyle oluşan ciddi anlamdaki birikim hükümetin doğru müdahalesiyle bir nebze olsun dövizin ateşi inmiştir. Ancak buradan şunu ifade ediyorum ekonominin tamamı dövizini inmesi çıkması değildir. Bakın burada sanayicilerimiz var hiç kimse kurusa bakmasın. Bizler büyük birlik partisi olarak ihracatı önceleyen, istihdamı önceleyen, yatırımı önceleyen ve özellikle ithalatın önünü kesen projeleri destekliyoruz. Ancak bu konuda sanayicimizin yalnız bırakılmasına, ihracatçımızın yalnız bırakılmasına, esnafımızın yalnız bırakılmasına, dar gelirlinin yalnız bırakılmasına da müsaade etmiyoruz.

ARA REKLAM ALANI

Acilen tedbirlerin alınıp ve hayata geçirilmesi lazım. Bizler BBP olarak yaklaşık döviz kuruna müdahaleden önce ekonomi kurulumuz olarak da Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümete, ilgili bakanlıklara 13 maddelik çözüm önerilerimizi sunduk.

Biz BBP olarak bu argümanların artırılmasını istiyoruz. Asla ve asla serbest piyasa ekonomisinden ekonomiye müdahale provokasyonların yapılmasından ve bunun dışında desteklerin beklenin altında verilmesinden de rahatsız olacağımızı da buradan söylemek istiyoruz.

Çiftçimiz çok zor durumda, hayvancılığımız çok zor durumda,
Tabi ki çiftçimiz çok zor durumda, hayvancılığımız çok zor durumda, bunları da ifade etmek lazım ama, BBP yapıcı, yol gösterici muhalefet anlayışıyla doğru bildiklerini söylüyor, eksikleri ifade ediyor, yapılması gerekenleri kamuoyuyla paylaşıyor. Ancak iktidarın yapması gerekenleri de iktidara yaptırmaya çalışıyor. Bizler son zamanlarda hükümet yetkililerin bu anlamda vatandaşlarla olan diyaloglarını doğru bulduğumuzu ifade ediyoruz.

Büyük Birlik Partisi cennet mekan Muhsin Başkaınımızdan bu yana, yanlış gördüğünü söyledi. Doğru gördüklerini kimden gelirse gelsin yanında yer aldı. Yanlış olanların da mutlaka çözüm önerisini söyledi. Özellikle Millet İttifakı’nın bileşenlerinin son dönemde, insanımızın sıkıntılarında, insanımızın yaralarında pansuman yapmaları tedavi etmeleri yerine, onların yaralarını kanatmalarından, hiç bir çözüm önerisi üretmemelerinden rahatsızız. Çözüm önerisi sunmadıkları hiçbir eleştiriyi doğru olarak kabul etmiyoruz. Bu ülke hepimizin. Bu ülke 85 milyon ay yıldızlı bayrağın altında yaşayan hepimizin, o yüzden bizler döviz artsın, ekonomi bozulsun, insanımız sıkıntıya düşsün, bunun üzerinden de siyasi rant hesabı yapanların yanlış yaptıklarını, bu yanlıştan bir an önce vazgeçmesi gerektiklerini ifade ediyoruz.

1111

Asgari ücretin üzerindeki SGK yüklerinin iyileştirilmesi gerekir
İşçi olmadan işveren olmuyor. İşveren olmadan da işçi olmuyor. Devlet olmadan hiç biri olmuyor. Bu yüzden biz BBP olarak, 2022 yılında asgari ücretin 4253 TL olarak belirlenmesini doğru buluyoruz. Asgari ücretin üzerindeki vergi yükü kaldırıldı ama, bunun yanında SGK yükleri de var, bunların da iyileştirilmesi gerektiğini ifade ediyoruz.
2022 bütçesinde TBMM’de Sayın Genel Başkanımız meclis kürsüsünden bütün siyasi partilere bir çağrı yaptı. 2022 yılında, pandemi var, esnafımız, çiftçimiz, sanayicimiz, dar gelirlimiz zor durumda. Ancak 5 tane siyasi partiye anayasanın 68. Maddesine de aykırı olmak kaydıyla yaklaşık 645 milyon TL yardım yapılıyor. Bu seçimlerde 2,5 trilyon liraya yani 3 katına tekamül edecek.

Biz özellikle BBP olarak anayasa mahkemesinde kapatma davası devam eden bize göre de hukuken kapatılması gereken dünyanın en vahşi terör örgütü PKK’nın uzantısı olan HDP’nin en azından anayasa mahkemesi ara karar alması suretiyle bu siyasi partilere yardımın kaldırılmasını ve durdurulmasını talep ediyoruz. Bakınız şimdi geziyorlar açmışlar mikrofonları, devletten almışlar paraları, adeta holdingleşerek dar gelirli vatandaşın cebine gitmesi gereken paraları oralara buralara saçıyorlar, acilen kaldırılması lazım. Hukuki değil, anayasa aykırı ve doğru değil.
Özellikle Uşak ilimizde Büyük Birlik Partisine gönül vermiş Anadolu insanına gönül vermiş milletin muktedir iktidarını gerçekleştirme temiz siyaset yapma anlayışı içerisinde çözüm önerileriyle sorunları ortaya koyan BBP’de, arkadaşlarımızın siyaset yapmalarını istiyorum. Buradaki organizasyonu düzenleyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Fiyat artışlarına müdahale edilmeli
2022 yılına girmek üzereyiz. Çok acilen bugünden tezi yok yarına bırakmadan iktidarın Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkeyi yönetenlerin, vatandaşın cebine elini atanların, hayat pahalılığını döviz artışıyla fiyatları üçe, beşe, ona katlayanların bu fiyat artışına acilen müdahale etmelerini buna müdahale ederken serbest piyasa ekonomisini önceleyerek sanayicimizi, esnafımızı ürkütmemek suretiyle, yapılan düzenlemelerde dürüst vatandaşımızı ürkütmemek suretiyle, düzenlemelerin yapılmasını bir an önce hayata geçirilemesin ve esnafımızın dar gelirlimizin emeklimizin beklediği desteklerin bir an ön ce yeterli miktarda açıklanmasını buradan ifade ediyorum.” dedi.
Basın açıklamasının ardından BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem ALFATLI ve heyeti Uşak Valisi Funda KOCABIYIK’ı makamında ziyaret etti. UDAŞ’ta Arif ÖZTAN’ı ziyaret eden heyet Ulubey ilçesine hareket etti. BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem ALFATLI Ulubey ilçesinde de Alperen Ocakları Ulubey İlçe Başkanlığı’nın açılışını yaparak, Ulubey Belediye Başkanı Veli KOÇLU ve Ulubey Kaymakamı İsmail ERDOĞAN’ı ziyaret etti. ALFATLI’nın Uşak programı Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı ziyareti ve burada yapılan istişare toplantısıyla son buldu.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.